ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΣΣΑΡΑ

Αποχαιρετούμε σήμερα εδώ, στο Παύλο Βοιωτίας, τον αγαπημένο μας Γιάννη, που πάλεψε με θάρρος και γενναιότητα για δύο χρόνια σε έναν άνισο αγώνα.

Αποχαιρετούμε σήμερα τον λαμπρό επιστήμονα με τεράστια προσφορά στην ανάπτυξη των γεωεπιστημών και στο κοινωνικό σύνολο.

Αποχαιρετούμε σήμερα τον εξαίρετο συνάδελφο που ακούραστα πρόσφερε τις υπηρεσίες του για πάνω από τρεις δεκαετίες στο Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος, πάντα πρόθυμος να συνεισφέρει στην κοινή προσπάθεια για την αναβάθμιση των Ελληνικών Πανεπιστημίων.

Αποχαιρετούμε σήμερα το διακεκριμένο πανεπιστημιακό δάσκαλο που χάραξε νέες πορείες στην σκέψη των φοιτητών.

Αποχαιρετούμε σήμερα έναν αγαπητό φίλο με ήθος και ακέραιο χαρακτήρα, έναν φίλο με την ακριβή έννοια του όρου.

Καλό ταξίδι Γιάννη!

Θα σε θυμόμαστε πάντα και θα θέλαμε η σκέψη σου να μας συνοδεύει

Ευθύμης Λέκκας