ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΩΝ ΔΙΜΕΡΩΝ ΣΥΜΦΩΝΙΩΝ ΜΕ ΕΛΒΕΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ_ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2023-2024

Προθεσμία ηλεκτρονικής κατάθεσης της αίτησης στον ακαδημαϊκό υπεύθυνο έως την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023.

Όσοι/ες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται και πληρούν τις σχετικές προϋποθέσεις, όπως αναφέρονται αναλυτικά στην επισυναπτόμενη προκήρυξη, μπορούν να απευθύνονται στον αρμόδιο ακαδημαϊκό υπεύθυνο ανά συνεργαζόμενο ίδρυμα και να του αποστείλουν ηλεκτρονικά, με κοινοποίηση και στη Γραμματεία (secr@geol.uoa.gr), τη συνημμένη αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Σημειώνεται ότι όλες οι κινητικότητες (εισερχόμενων και εξερχόμενων φοιτητών και καθηγητών) χρηματοδοτούνται από την Ελβετία (Swiss Εuropean Mobility Programme-SEMP) και η  διαδικασία συμμετοχής και επιχορήγησης καθορίζεται από τον Ελβετικό Εθνικό Φορέα (βλ. https://www.movetia.ch/en/programmes/europe/swiss-programme-for-erasmus/higher-education).

Δείτε συνημμένα τη σχετική προκήρυξη επιλογής και την αίτηση υποψηφιότητας.

Προκήρυξη επιλογής φοιτητών για μετάβαση σε Ελβετικά ιδρύματα_2023-2024

Αίτηση για Ελβετικά Πανεπιστήμια 2023-2024