ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2024-25 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ "ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΚΡΙΣΕΩΝ"

Το Τμήμα Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει την προκήρυξη νέων θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών για το ΠΜΣ "Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών & Κρίσεων" για το ακαδημαϊκό έτος 2024-25.

Με επικαιροποιημένα  Αντικείμενα Σπουδών το νέο Πρόγραμμα είναι ειδικά σχεδιασμένο και προσαρμοσμένο στις ανάγκες του σύγχρονου επιστήμονα και επαγγελματία, καλύπτοντας τις σύγχρονες προκλήσεις στο χώρο της διαχείρισης περιβάλλοντος, καταστροφών και κρίσεων.

Αιτήσεις θα γίνονται δεκτές από την Πέμπτη 14 Μαρτίου 2024 έως τη Δευτέρα 15 Ιουλίου 2024. Σε περίπτωση που η Συντονιστική Επιτροπή (Σ.Ε.) του Π.Μ.Σ. αποφασίσει για την παράταση της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων, η νέα προθεσμία να ανακοινωθεί στην ιστοσελίδα του Π.Μ.Σ.

Η Προκήρυξη είναι διαθέσιμη εδώ.

Η ηλεκτρονική αίτηση είναι διαθέσιμη εδώ.