Υποτροφίες της Γερμανικής Υπηρεσίας Ακαδημαϊκών Ανταλλαγών (DAAD)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Συνέδριο SafeGreece 2020 on-line

ΣΥΝΕΔΡΙΟ SAFEGREECE 2020 ON-LINE

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2020
Το Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος της Σχολής Θετικών Επιστημών του ΕΚΠΑ σε συνεργασία με την Ένωση Περιφερειών Ελλάδας (ΕΝ.Π.Ε.) και τη Safe Greece διοργανώνει το "7o Διεθνές Συνέδριο για την Πολιτική Προστασία και τις νέες Τεχνολογίες - Safe Greece 2020 on-line" από τις 14 έως τις 16 Οκτωβρίου.
Αναβολή Συνεδρίου Cities on Volcanoes

ΑΝΑΒΟΛΗ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ CITIES ON VOLCANOES

Δευτέρα 14 Ιουνίου 2021
Καθώς η εξάπλωση της πανδημίας έχει αυξηθεί και επιταχυνθεί παγκοσμίως, ενεργοποιώντας περαιτέρω μέτρα προστασίας καικαι περιορισμούς στα διεθνή ταξίδια, η τοπική οργανωτική επιτροπή COV11 (LOC), η εκτελεστική επιτροπή IAVCEI, και οι Επίτροποι πόλεων και ηφαιστείων (CAV) αποφάσισαν να αναβάλουν τη συνάντηση COV11 στο Ηράκλειο για τις 14-18...

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

Ενημέρωση για τη λειτουργία της Γραμματείας του Τμήματος σύμφωνα με τα νέα μέτρα για την αποφυγή της εξάπλωσης της λοίμωξης COVID-19.

TΡΟΠΟΙ ΕΚΔΟΣΗΣ Η ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΡΤΩΝ ΤΟΥ ΟΑΣΑ ΣΕ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

Επιστολή ΟΑΣΑ για έκδοση και ανανέωση των προσωποποιημένων καρτών του ΟΑΣΑ σε φοιτητές που δικαιούνται μειωμένο κόμιστρο.