ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-1ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩΝ ΙΔΕΩΝ ΤΟΥ GRAWMAT INNOVATION CLUSTER

Το GrawMat Innovation Cluster προκειμένου να υποστηρίξει και να προωθήσει την καινοτομία του νέου ηλικιακά επιστημονικού δυναμικού της χώρας στον κλάδο των πρώτων υλών διοργανώνει τον 1ο Διαγωνισμό Καινοτόμων Ιδεών!

Στόχος είναι να αναδειχθούν καινοτόμες ιδέες στη θεματική ενότητα των πρώτων υλών με έμφαση στη βιώσιμη ανάπτυξητην κυκλική και την πράσινη οικονομία, τη βιομηχανική συμβίωση και την ενεργειακή μετάβαση, που προέκυψαν στο πλαίσιο:

• Προπτυχιακών σπουδών (Κατηγορία Α)

• Μεταπτυχιακών σπουδών (Κατηγορία Β)

Οι δύο ως άνω κατηγορίες συμμετοχής είναι διακριτές και κάθε συμμετέχων μπορεί να δηλώσει συμμετοχή σε ΜΙΑ από τις κατηγορίες.

Η συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι ανοικτή και δωρεάν και μπορούν να συμμετέχουν μέλη της Ακαδημαϊκής και ερευνητικής κοινότητας, όπως υποψήφιοι διδάκτορες, ερευνητές, προπτυχιακοί (τελειόφοιτοι) και μεταπτυχιακοί φοιτητές σε Πανεπιστημιακές / Πολυτεχνειακές Σχολές σχετικές με τον κλάδο των πρώτων υλών.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το:  www.grawmat.gr

1ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩΝ ΙΔΕΩΝ