ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Προκήρυξη 2024-25 Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών "Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών και Κρίσεων"

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 2024-25 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ "ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΚΡΙΣΕΩΝ"

Το Τμήμα Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος του Εθνικού & Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ανακοινώνει την προκήρυξη νέων θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών για το ΠΜΣ "Στρατηγικές Διαχείρισης Περιβάλλοντος, Καταστροφών & Κρίσεων" για το ακαδημαϊκό έτος 2024-25.

International workshop for the promotion of Geoscience education

INTERNATIONAL WORKSHOP FOR THE PROMOTION OF GEOSCIENCE EDUCATION

Πέμπτη 25 Απριλίου 2024
The Department of Geology and Geoenvironment (DGG) of the National and Kapodistrian University of Athens (NKUA) and the Laboratory of Geoscience Teaching and Learning (LAGETEL) of DGG embraces the International workshop: Growth of Leadership in the Earth Science Education - GLESE, to be held in its premises on 25-30 of April 2024.
ΑΡΧΕΛΩΝ Ημερίδα Διαδικτυακών Παρουσιάσεων για Φοιτητές 13/05/2024 15:00

ΑΡΧΕΛΩΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ 13/05/2024 15:00

Ο ΑΡΧΕΛΩΝ είναι μη-κερδοσκοπικό σωματείο με σκοπό την προστασία των θαλάσσιων χελωνών και των βιοτόπων τους και εδώ και 40 χρόνια δραστηριοποιείται στην συστηματική παρακολούθηση και έρευνα, διάσωση και περίθαλψη τραυματισμένων και άρρωστων χελωνών καθώς και την περιβαλλοντική ενημέρωση και ευαισθητοποίηση του κοινού.

Την Δευτέρα 13 Μαΐου...

Προκήρυξη Εκλογών για την ανάδειξη Διευθυντή/ντριας Εργαστηρίου Οικον/κής Γεωλογίας & Γεωχημείας του Τομ. Οικον/κής Γεωλογίας & Γεωχημείας

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ/ΝΤΡΙΑΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΟΙΚΟΝ/ΚΗΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ & ΓΕΩΧΗΜΕΙΑΣ ΤΟΥ ΤΟΜ. ΟΙΚΟΝ/ΚΗΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ & ΓΕΩΧΗΜΕΙΑΣ

Δείτε τη σχετική ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ