ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΘΕΛΟΝΤΩΝ_ΜΟΝΑΔΑ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΤΗΤΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Θέλεις να συμβάλεις στη βελτίωση των συνθηκών φοίτησης των συμφοιτητών σου με αναπηρία, σοβαρή ασθένεια ή μαθησιακή δυσκολία;

Γίνε εθελοντής!

Η Υπηρεσία Εθελοντικής Υποστήριξης (ΥεΥ) της Μονάδας Προσβασιμότητας (ΜοΠρο) του ΕΚΠΑ, αναζητά φοιτητές/ φοιτήτριες για να υποστηρίξουν τους συμφοιτητές τους που αντιμετωπίζουν εμπόδια στη συμμετοχή στα εξής μαθήματα:

Βιογεωεπιστήμες Πετρολογία Ιζηματογενών Πετρωμάτων Πυριγενή Πετρώματα-Μαγματικές Διεργασίες Σεισμολογία Τεκτονική Γεωλογία

Ο συντονισμός της ομάδας εθελοντών και η απαραίτητη καθοδήγηση παρέχεται από τη ΜοΠρο.

Η δέσμευση αφορά μόνο το τρέχον εξάμηνο.

Πληροφορίες/δηλώσεις ενδιαφέροντος:

Ηλ. Ταχυδρομείο: access@uoa.gr

Τηλ.: 210 727 5130

* Οι εθελοντές επιλέγουν με ποιον τρόπο και σε ποιο μάθημα θα υποστηρίξουν τον ή τους συμφοιτητές τους, χωρίς να επιβαρυνθεί το πρόγραμμά τους.

** Οι ενδιαφερόμενοι θα κληθούν σε μια δίωρη συνάντηση ενημέρωσης. Η επικοινωνία με τον ή τους συμφοιτητές τους πραγματοποιείται μέσω της ΥεΥ.

*** Θα χορηγηθεί βεβαίωση συμμετοχής

Δείτε την πρόσκληση