ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΕΛΒΕΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ (SWISS ΕUROPEAN MOBILITY PROGRAMME) 2024-2025

Προθεσμία ηλεκτρονικής κατάθεσης της αίτησης στον ακαδημαϊκό υπεύθυνο έως την Τετάρτη  06 Μαρτίου 2024.

Όσοι/ες φοιτητές/τριες ενδιαφέρονται και πληρούν τις σχετικές προϋποθέσεις, όπως αναφέρονται αναλυτικά στην επισυναπτόμενη προκήρυξη, μπορούν να απευθύνονται στον αρμόδιο ακαδημαϊκό υπεύθυνο Καθ. κ. Παναγιώτη Βουδούρη (voudouris@geol.uoa.gr) και να του αποστείλουν ηλεκτρονικά με σχετικό θέμα και με κοινοποίηση και στη Γραμματεία (secr@geol.uoa.gr), τη συνημμένη αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Σημειώνεται ότι όλες οι κινητικότητες (εισερχόμενων και εξερχόμενων φοιτητών και καθηγητών) χρηματοδοτούνται από την Ελβετία (Swiss Εuropean Mobility Programme-SEMP) και η  διαδικασία συμμετοχής και επιχορήγησης καθορίζεται από τον Ελβετικό Εθνικό Φορέα (βλ. https://www.movetia.ch/en/programmes/europe/swiss-programme-for-erasmus/higher-education).

Δείτε  τη σχετική προκήρυξη επιλογής και την  αίτηση υποψηφιότητας.