SUMMER SCHOOL LAW-OCEANOGRAPHY-GEOGRAPHY-ECOLOGY-ECONOMICS-HISTORY MARINE PROTECTED AREAS: CURRENT ISSUES AND CHALLENGES"

Σας ενημερώνουμε πως διοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο της Μασσαλίας (Aix-Marseille Université), μέλος του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS και το Ινστιτούτο των Επιστημών των Ωκεανών, το διεπιστημονικό θερινό σχολείο με τίτλο: "Summer School Law - Oceanography - Geography - Ecology - Economics - History Marine protected areas: current issues and challenges" και είναι ανοιχτό προς τους φοιτητές του CIVIS.
Δείτε περισσότερα και δηλώστε συμμετοχή!

Ποιους αφορά: Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και Υποψήφιους Διδάκτορες (Σχολές Θετικών Επιστημών, Νομικής, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών και Φιλοσοφικής)
Επιστημονικά πεδία: Δίκαιο - Ωκεανογραφία - Γεωγραφία - Οικολογία - Οικονομικά - Ιστορία
Ημερομηνίες διεξαγωγής: 19 Ιουνίου 2023 έως 23 Ιουνίου 2023
Αιτήσεις συμμετοχής: στη φόρμα έως τις 10 Μαϊου 2023. (Η συμμετοχή για φοιτητές των Παν/μιων του CIVIS είναι δωρεάν).
Τόπος διεξαγωγής: Μασσαλία, Πανεπιστημιούπολη Luminy, κτίριο OCEANOMED, και o θαλάσσιος σταθμός Endoume, Μασσαλία
Γλώσσα: Οι διαλέξεις και τα μαθήματα θα διδαχθούν κυρίως στα γαλλικά. Ορισμένες διαλέξεις θα γίνουν στα αγγλικά (απαιτείται επίπεδο κατανόησης της γαλλικής και της αγγλικής γλώσσας).
ECTS: 3 - 35 ώρες διδασκαλίας - Καθημερινές εξετάσεις-τεστ

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, μπορείτε να ανατρέξετε στην επίσημη ιστοσελίδα της προκήρυξης στον ακόλουθο σύνδεσμο: εδώ

Επικοινωνία με συντονιστές:

Cadoret Anne, Associate Professor, UMR CNRS 7303, TELEMMe, Aix-Marseille University, anne.cadoret@univ-amu.fr

Ricard Pascale, Research Fellow at CNRS, UMR DICE, CERIC, Aix-Marseille University, pascale.RICARD@univ-amu.fr

Sabatier François, Associate Professor, UMR CNRS CEREGE, Aix-Marseille University, francois.sabatier@univ-amu.fr

Furtado Yoan, Project Manager, Institute of Ocean Sciences, Aix-Marseille University, yoan.furtado@osupytheas.fr

Εκ μέρους του γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ