ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΑΙΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΗ ΔΙΕΘΝΗ ΗΜΕΡΑ ΜΟΥΣΕΙΩΝ 2021

Το Μουσείο Γεωλογίας και Παλαιοντολογίας στις 18 Μαϊου 2021 συμμετέχει με την ICOM (Διεθνές Συμβούλιο Μουσείων) στη Διεθνή Ημέρα Μουσείων 2021 και θα παρουσιάσει ζωντανό ψηφιακό μουσειοπαιδαγωγικό πρόγραμμα με τη χρήση της εφαρμογής Museotek σε ελληνόγλωσσα σχολεία του εξωτερικού με θέμα «Νάνοι και Γίγαντες», ένα ταξίδι στα προϊστορικά νησιά της Ελλάδος. Επίσης, με τη συνδρομή της πλατφόρμας artsteps.com παρουσιάζει την εικονική περιήγηση στην έκθεση «Νάνοι και Γίγαντες, οι νησιωτικές ενδημικές πανίδες της Ελλάδας».

Το Μουσείο Γεωλογίας και Παλαιοντολογίας αύριο 18 Μαϊου συμμετέχει με την ICOM (Διεθνές Συμβούλιο Μουσείων) στη Διεθνή Ημέρα Μουσείων 2021 και θα παρουσιάσει ζωντανό ψηφιακό μουσειοπαιδαγωγικό πρόγραμμα με τη χρήση της εφαρμογής Museotek σε ελληνόγλωσσα σχολεία του εξωτερικού με θέμα «Νάνοι και Γίγαντες», ένα ταξίδι στα προϊστορικά νησιά της Ελλάδος. Επίσης, με τη συνδρομή της πλατφόρμας artsteps.com παρουσιάζει την εικονική περιήγηση στην έκθεση «Νάνοι και Γίγαντες, οι νησιωτικές ενδημικές πανίδες της Ελλάδας».