ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΕ ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ "ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ"

Η Επιτροπή Ισότητας Φύλων- ΕΚΠΑ σε συνεργασία με το Παρατηρητήριο για την Έμφυλη Ισότητα σας προσκαλούν σε ένα βιωματικό σεμινάριο στη θεματική «Φύλο και Σεξουαλική παρενόχληση».

Στόχος του σεμιναρίου είναι να εμπλουτίσει τις γνώσεις των φοιτητριών/των όλων των κύκλων σπουδών του Τμήματός μας πάνω σε θέματα που αφορούν το φύλο και τις έμφυλες ανισότητες, τη συναίνεση και τις υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις, καθώς και να παρέχει εργαλεία για την αναγνώριση και την πρόληψη της σεξουαλικής παρενόχλησης στο χώρο του πανεπιστήμιου.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε ολιγομελείς ομάδες συμμετεχόντων (17- 22 άτομα ανά σεμινάριο).

Το σεμινάριο διαρκεί 8 ώρες. Το σεμινάριο θα πραγρματοποιηθεί σε χώρο του Τμήματος που θα ανακοινωθεί στην ομάδα συμμετεχόντων. Λόγω του βιωματικού του χαρακτήρα είναι απαραίτητη η συμμετοχή σε όλη τη διάρκεια του σεμιναρίου.

Για να δηλώσετε συμμετοχή με δυνατότητα επιλογής μεταξύ των ημερομηνιών 4/3, 1/4 και 29/4/2023 μπορείτε να συμπληρώσετε τη παρακάτω φόρμα: https://forms.gle/hrVcjqBn4upTqnYv7

Λεπτομέρειες και πρόγραμμα στο pdf (επισυνάπτεται).

Φύλο και Σεξουαλική Παρενόχληση