ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΕΛΒΕΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ (SWISS ΕUROPEAN MOBILITY PROGRAMME) ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2021-2022

Καλούνται όσοι/ες φοιτητές/τριες (προπτυχιακοί/ές και μεταπτυχιακοί/ές) του Τμήματος Γεωλογίας και Γεωεπεριβάλλοντος ενδιαφέρονται και πληρούν τις σχετικές προϋποθέσεις, όπως αναφέρονται αναλυτικά στην επισυναπτόμενη πρόσκληση, να αποστείλουν ηλεκτρονικά έως τις 9 Απριλίου 2021 στον αρμόδιο ακαδημαϊκό υπεύθυνο καθ. κ. Π. Βουδούρη τα απαραίτητα δικαιολογητικά: α) για προπτυχιακό επίπεδο: αίτηση, αποδεικτικό ξένης γλώσσας (επίπεδο Β2) και αναλυτική βαθμολογία με αναγραφόμενο το Μ.Ο., β) για μεταπτυχιακό επίπεδο: αίτηση, βαθμός πτυχίου, Μ.Ο. βαθμολογίας, αποδεικτικό ξένης γλώσσας (επίπεδο Β2).

Επιπλέον, οι ενδιαφερόμενοι/ες υποψήφιοι/ες διδάκτορες μαζί με την αίτηση πρέπει να προσκομίσουν βαθμό πτυχίου και βαθμό μεταπτυχιακού διπλώματος, αποδεικτικό ξένης γλώσσας και αιτιολογημένη εισήγηση της Τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής.

Η σχετική αίτηση συμμετοχής και αναλυτικά οι προϋποθέσεις και οδηγίες επιλογής, επισυνάπτονται.

Αίτηση για Swiss European Mobility Programme 2021-2022

Πρόσκληση επιλογής φοιτητών για μετάβαση σε Ελβετικά Πανεπιστήμια για το ακαδ. έτος 2021-2022

Γεωλογία_Πίνακας Συνεργαζόμενων Ιδρυμάτων Ελβετίας 2021-2022