ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ERASMUS+ ΣΠΟΥΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Στο πλαίσιο του Προγράμματος ERASMUS+ στο Τμήμα Γεωλογίας και Γεωπεριβάλλοντος προκηρύσσονται για το ακαδ. έτος 2024-2025, όσοι/ες φοιτητές/τριες (προπτυχιακοί/ές και μεταπτυχιακοί/ές) ενδιαφέρονται και πληρούν τις σχετικές προϋποθέσεις, μπορούν να απευθύνονται στον/στην αρμόδιο/α ακαδημαϊκό/ή υπεύθυνο/η ανά συνεργαζόμενο ίδρυμα και να τους αποστείλουν ηλεκτρονικά με σχετικό θέμα, και με κοινοποίηση στη Γραμματεία (secr@geol.uoa.gr), τα απαραίτητα δικαιολογητικά: α) για προπτυχιακό επίπεδο: αίτηση, αποδεικτικό ξένης γλώσσας (επίπεδο Β2) και αναλυτική βαθμολογία με αναγραφόμενο το Μ.Ο., β) για μεταπτυχιακό επίπεδο: αίτηση, βαθμός πτυχίου, Μ.Ο. βαθμολογίας, αποδεικτικό ξένης γλώσσας (επίπεδο Β2).

Επιπλέον, οι ενδιαφερόμενοι/ες υποψήφιοι/ες διδάκτορες μαζί με την αίτηση πρέπει να προσκομίσουν βαθμό πτυχίου και βαθμό μεταπτυχιακού διπλώματος, αποδεικτικό ξένης γλώσσας και αιτιολογημένη εισήγηση της Τριμελούς Συμβουλευτικής Επιτροπής.

Προθεσμία ηλεκτρονικής κατάθεσης της αίτησης στον/ην ακαδημαϊκό/ή υπεύθυνο/η έως την Τετάρτη 06 Μαρτίου 2024.

Δείτε  αναλυτικά τη σχετική ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

αίτηση υποψηφιότητας